Itálie - Toskánsko s batohem, přivítám tipy[ 1028 ]

Vyhlášená svou kuchyní, patří tato země u Středozemního moře k turisticky nejnavštěvovanějším. V Itálii je mnoho historických památek a patří k ní také ostrovy Sardínie, Sicílie a Elba.
Pravidla fóra
K jedné z nejnavštěvovanějších zemí našimi turisty patří bezesporu Itálie. Malta již tak navštěvovaná není, ale své místo na cestovatelské mapě si určitě zaslouží. Diskutuje se zde o ubytování v Itálii, cestování do této jihoevropské země a dalších tématech s Itálií a Maltou souvisejících.
Odpovědět
danka
Příspěvky: 15
Registrován: 06 pro 2009, 13:23

Itálie - Toskánsko s batohem, přivítám tipy[ 1028 ]

Příspěvek od danka »

Zdravím,
mám v plánu někdy v červnu jet s batohem do Toskánska a pak bych chtěla strávit asi týden u moře. Prosím kdo by měl nějaké tipy, co bych mohla navštívit moc by mne to potěšilo. Mám v Plánu navštívit Florencii, Pisu, San Gimignano. Také by mne potěšilo nějaké doporučení, kde jsou pěkné pláže a ne moc zalidněné?
Naposledy upravil(a) danka dne 04 led 2010, 22:51, celkem upraveno 1 x.
Pecka
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2009, 09:10

Re: Itálie - Toskánsko [ 1028 ]

Příspěvek od Pecka »

Ahoj
Saturnia tam se nám moc líbilo!!! Byly tam horké prameny, to bylo fakt prima, i když to je už nějaký pátek, ale pořád na to rádi vzpomínáme. :D
Přílohy
Z Itálie máme plno krásných fotiček...
Z Itálie máme plno krásných fotiček...
Na Itálii rádi vzpomínáme!
Na Itálii rádi vzpomínáme!
Petra
Příspěvky: 6
Registrován: 21 pro 2009, 15:50

Re: Itálie - Toskánsko [ 1028 ]

Příspěvek od Petra »

Ahoj
Pokud by tě zajímalo umění tak ti mohu doporučit Giardino de Tarocchi, nádherný park s obrovskými skulpturami, které dělala nějaká mladá umělkyně, jméno jsem už zapomněla. :o V nedalekém okolí jsou sírové prameny, kde je báječné koupání bohužel jsem také zapomněla ten název, ale určitě to najdeš na internetu!!
Přílohy
Itálie tam se nám líbilo...
Itálie tam se nám líbilo...
Radim
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2010, 07:16

Re: Itálie - Toskánsko s batohem, přivítám tipy[ 1028 ]

Příspěvek od Radim »

Zdar
Když už budeš v okolí San Gimignano, mohu doporučit na malém výběžku městečko Voltera, nádherně romantický, mají nejlepší čokoládovou zmrzlinu jakou jsme kdy v Itálii jedli. Je tam pěkná příroda. Ke koupání bych ti navrhl okolí Cararra, tam můžeš z pláže obdivovat nádherné pohoří, které je celé bílé jako by bylo zasněžené :!:
danka
Příspěvky: 15
Registrován: 06 pro 2009, 13:23

Re: Itálie - Toskánsko s batohem, přivítám tipy[ 1028 ]

Příspěvek od danka »

Díky moc za názory a tipy.
Nejsem zatím až tak moc přesvědčená, jestli bych chtěla až tak daleko na jih. Zase těch financí není až tolik. Plánuji, že budeme bydlet na ubytovnách a možná i ve stanu. Prostě bych chtěla něco vidět, co se týká dopravy, určitě budu cestovat hromadnou dopravou.

Ještě jednou díky
Odpovědět