Peníze: hotovost, karty nebo šeky?

Pro turisty jsou z Indonésie nejznámější ostrovy Jáva, Bali a Sumatra. Malajsie umožní milovníkům přírody dovolenou v tropických deštných pralesech a Filipíny s tisíci malých ostrůvků lákají ke koupání a potápění.
Pravidla fóra
Jak do Indonésie a na její největší ostrov Jávu, které lákají hodně cestovatelů, stejně jako Sumatra či Borneo. Malajsie má pro turisty Kuala Lumpur a národní park Kinabalu, zatímco Filipíny Manilu, rýžové terasy Banaue a korálový útes Tubbataha.
Odpovědět
Patrik
Příspěvky: 10
Registrován: 09 pro 2009, 17:07

Peníze: hotovost, karty nebo šeky?

Příspěvek od Patrik »

Ahoj
Když jsme letěli z Kuala Lumpur do Kutchingu, tak se nám do jednoho kufru vloupali a sebrali nám všechny peníze na hotovosti. Myslíme si, že na rentgenu ty peníze byli vidět.
Zip na kufru byl minimálně poškozen a zámek na kufru nepoškozen. Letos se opět chystáme na stejnou dovolenou, jen nevíme jak s penězi.
Napište mi prosím vaše zkušenosti
Díky
Hanca
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2010, 07:26

Re: Peníze: hotovost, karty nebo šeky?

Příspěvek od Hanca »

Ahoj

Já ti moc neporadím, naopak přidám další podobnou otázku.

Také letíme za pár týdnů do Langkawi. Chtěla bych se také připravit na cestu a objednat si i u své banky 5€ a 10€ bankovky, abych je tam mohla směnit za místní měnu. Nebo to mám udělat úplně jinak, nebo by byly dokonce lepší dolary?
Díky za pomoc
Mates
Příspěvky: 5
Registrován: 20 led 2010, 19:05

Re: Peníze: hotovost, karty nebo šeky?

Příspěvek od Mates »

Prosím tě co šílíš, vždyť za každou směnu zaplatíš plno poplatků, v Malajsii je spousta bakomatů, tam není problém si peníze vytáhnout z bankomatu.
zdravím
Patrik
Příspěvky: 10
Registrován: 09 pro 2009, 17:07

Re: Peníze: hotovost, karty nebo šeky?

Příspěvek od Patrik »

Ahoj

Jo to se ti to píše, když to tam znáš. Jedeme tam poprvé, a nechceme tam pak zůstat někde bez prostředků. Nevím jaké to je na těch menších ostrůvcích, tam jsou také bankomaty? Mám strach abych pak neběhal kolem celého ostrova a nehledal bankomat, proto si raději vezmu bankovky s sebou, ale do kufru je nedám, jak jste psali, tam bych o ně mohl i přijít.

Stejně nesmím mít míň jak 200 € na osobu.
Pastor
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2009, 15:47

Re: Peníze: hotovost, karty nebo šeky?

Příspěvek od Pastor »

Jen bych ti poradil, že v Malajsii směníš € za lepší kurz, dolary nepotřebuješ. S kartou Mastercard můžeš zaplatit všude dokonce i v každém hotelu. Přece nebudeš platit za každé pití, které si dáš, oni ti vystaví účet až na konci pobytu.

Víš co je důležité, si to pořádně užít :!:
Odpovědět