Chci pryč z domova, chci zažít jinou kulturu [ 1212 ]

Kde jinde uvidí cestovatelé klokany a mnoho dalších podivuhodností, než v Austrálii. Nový Zéland je zase geograficky nejvzdálenější zemí od střední Evropy a nabízí rozmanité přírodní krásy.
Pravidla fóra
V Austrálii lze vidět nejen klokany, ale i Sydney, Melbourne, Canberru a na severu Národní park Kakadu. Právě zájemcům o tento světadíl je fórum určeno.
Odpovědět
Dinky
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010, 07:24

Chci pryč z domova, chci zažít jinou kulturu [ 1212 ]

Příspěvek od Dinky »

Zdravím všechny
Rád bych do Austrálie nebo na Nový Zéland. V každém případě někam tam dolů. Prostě chci poznat jinou kulturu, jinou mentalitu lidí. Vzal bych si jen batoh na záda a šel nebo jel na kole, autobusem nebo vlakem, je mi to prostě jedno.
Na cestě bych si chtěl vydělávat na svoje spotřeby. Za pár měsíců končím školu a jestli udělám závěrečky už je mi úplně jedno ať tak či onak prostě chci pryč.
Máte pro mne nějaké doporučení nebo nějaké rady?
Hudec
Příspěvky: 6
Registrován: 17 pro 2009, 09:06

Re: Chci pryč z domova, chci zažít jinou kulturu [ 1212 ]

Příspěvek od Hudec »

Zdravíčko
Tak jestli hledáš jinou kulturu, tak v Austrálii to budeš mít docela těžký. Aboridžinci, jestli myslíš tímhle jinou kulturu obyvatel, tak těch je pouze 2% celkového počtu obyvatel v Austrálii. Jestli doopravdy hledáš, tak to musíš někam úplně jinam.
Dinky
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010, 07:24

Re: Chci pryč z domova, chci zažít jinou kulturu [ 1212 ]

Příspěvek od Dinky »

Pro mne je teď zrovna důležitý abych se dostal z domova. Na cestu se chci i pořádně připravit a kydž o tom čím pořád přemýšlím, tak si stejně myslím, že zvolím asi Nový Zéland. Protože nemám žádný zkušenosti, tak se chytám každý nitky, která vede k nějakému cíli.
Hudec
Příspěvky: 6
Registrován: 17 pro 2009, 09:06

Re: Chci pryč z domova, chci zažít jinou kulturu [ 1212 ]

Příspěvek od Hudec »

A víš ty vůbec o tom, že tam nemůžeš bez povolení pracovat a že jestli tě tam chytí, že děláš bez povolení, tak tam odsud poletíš jak namydlenej blesk. :lol:
To ti stojí za to? No a jestli nebudeš mít dokončený vzdělání, tak stejně nedostaneš pořádnou práci. Možná tak někde na nějaký plantáži, kde se pěstuje ovoce a to je sakramensky tvrdá práce a špatně placená.
Fandim ti ....
Přílohy
Nový Zéland (je tam ale pěkně)
Nový Zéland (je tam ale pěkně)
Mendy
Příspěvky: 8
Registrován: 28 led 2010, 22:37

Re: Chci pryč z domova, chci zažít jinou kulturu [ 1212 ]

Příspěvek od Mendy »

Čau Dinky
Jé to dobrý, taky bych chtěla pryč z domova a taky mne napadla Austrálie a Nový Zéland. Chtěla bych zůstat půl roku v Austrálii a rok potom na Novém Zélandě.
Byla jsem na Novém Zélandě teď před 3 týdny, jsem absolutně unešená nádherná příroda, příjemní lidé, né jak v týhle zemi. Chci prostě pryč na delší dobu, mám zájem se tam naučit jazyk. Rozšířit si vědomosti. Myslím si, že bych si tam koupila auto a jela. Nevíte někdo o nějaké knize o Novém Zélandu. Jen jsem teď slyšela, že zvýšili počet pracovních povolení na Nový Zéland...
Přílohy
Nový Zéland ... skvostná přídoda!!! Už se tam zas těším.
Nový Zéland ... skvostná přídoda!!! Už se tam zas těším.
Odpovědět