Cestování po Norsku [ 1083 ]

Norsko je zemí turisty obdivovaného divokého pobřeží a fjordů, Švédsko má spoustu ostrovů a Finsko jezer. Všude si na své přijdou turisté - rybáři.
Odpovědět
cilka
Příspěvky: 17
Registrován: 06 pro 2009, 13:22

Cestování po Norsku [ 1083 ]

Příspěvek od cilka »

ahojky,
na podzim bych chtěla jet do Norska. Ještě jsem tam nikdy nebyla a moc ráda bych vás všechny chtěla požádat o nějaké informace. Moc by mne zajímala Peer-Gynts-cesta.
Prosím prosím Děkuji
Loket
Příspěvky: 11
Registrován: 21 pro 2009, 13:07

Re: Cestování po Norsku [ 1083 ]

Příspěvek od Loket »

čauky,

cestu Peer-Gynts bohužel neznám. Jen bych rád řekl, jestli jsi našla na internetu, jaký tam jsou teploty na podzim? Já jsem byl prvního června v Kiruně (severní Norsko) a tam byla v pravý poledne 0 (slovy nula ) jestli je opravdu Peer-Gynts-cesta na severu, tak tedy ......... :o , ale má to jednu přednost už tam nebudou komáři :lol: . Možná by to bylo lepší někdy v červenci nebo v srpnu.

Ještě mi prosím napiš.
Já jsem cestoval Norskem 7 týdnů, bylo to super, a klído ještě poradím.
Pošlu ti i fotičky, jestli mi půjdou připojit :oops:
Přílohy
Norsko
Norsko
Norsko
Norsko
cilka
Příspěvky: 17
Registrován: 06 pro 2009, 13:22

Re: Cestování po Norsku [ 1083 ]

Příspěvek od cilka »

...to je bomba supe, že se v tom někdo vyzná. Díky. Tobě se to řekne jeď v létě. Bohužel nedostanu dovolenou. O prázdninách dostanou lidi s dětmi, já zatím žádné nemám, tak jsem na řadě až poslední. Na teploty jsem se dívala. Nízké teploty mi až tak nevadí. Asi si to raději ještě jednou prověřím.

Zatím dík
Kvido
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2010, 07:31

Re: Cestování po Norsku [ 1083 ]

Příspěvek od Kvido »

Zdravím
Tak já jsem na takové cestě po Skandinávii byl a taky v Norsku, někdy v polovině července.

Jeli jsme z Trondheimu přes horskou planinu k Norským fjordům a tam byl i v létě sníh, vlastně to byly kilometry sněhu. :lol: :lol: :lol: Na pase bylo sněhu ještě více, a na těch ledovcích se taky lyžovalo :!:

V tý době jsme taky v Oslu chodili ve svetrech a v bundách. Topení v autě jsme měli pořád zapnutý. Na tričko můžeš zapomenout a doopravdy se mi stýskalo po mých zimních pneumatikách, to si nedělám srandu.

Ještě jsem ti chtěl napsat o Cesta Peer Gynta začíná ve Stingvollu a vede do Brynsbakkenu u Vinstry. Je na ní postaveno šest vysokohorských hotelů, které tvoří záchytné body turistiky, v této překrásné krajině jako stvořené pro výlety. Nejvyššího bodu dosahuje cesta u Rauhogdy.

Nabízí se tu spousta nádherných výhledů.
Přílohy
V Norsku se připrav spíše na toto ....na sníh hihi
V Norsku se připrav spíše na toto ....na sníh hihi
Odpovědět