Vězení za nasbírané kamínky v kufru.

V Turecku tráví svoji dovolenou hodně evropanů. Hlavními cestovními cili v této bývalé Osmanské říši je Istanbul a dále pobřeží Egejského a Středozemního moře, kde najdeme střediska Antalya a Alanya.
Pravidla fóra
Tipy na turistické cíle, jakými jsou Antalya, Alanya a Belek na Turecké riviéře nebo Bodrum a Marmaris v Egejském moři. Podrobné informace o této zemi najdete i na stránkách zaměřených výhradně na Turecko.
Odpovědět
Rodeo
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2010, 22:46

Vězení za nasbírané kamínky v kufru.

Příspěvek od Rodeo »

Dobrý den,

v minulých několika týdnech jsem několika médiích viděl a četl, že turisté jsou vězněni, protože na pláži sbírali kamínky. Nevím jestli si to myslím jen já nebo možná i Turci. Pravděpodobně všechno co tam na té pláži je včetně kamenů, je nějaká historická vzácnost -:) Docela by mne zajímalo, co si o tom myslíte? Jedná se mi hlavně o to, co se mi může stát jako turistovi.

Článek z dnešních novin:
Německý turista ve vězení v Turecku! Proč? V zavazadle jejich devítiletého syna se našli kameny, které byly ohodnoceny, že jsou z doby antické. Majitelé a spolupracovníci cestovní kanceláře jsou v šoku. Majitelka cestovní kanceláře říká : " jsem překvapena s jakou tvrdostí zasahují úřady či orgány v Turecku. Žádnou takovou informaci pro naše klienty nemám, že by nesměli sbírat a převážet pro ně zajímavé maličkosti z pláže. "!
Tak tohle je ten článek co tomu říkáte?


Děkuji za případné reakce
Naposledy upravil(a) Rodeo dne 03 čer 2010, 10:51, celkem upraveno 1 x.
Korbel
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2009, 13:06

Re: Vězení za nasbírané kamínky v kufru.

Příspěvek od Korbel »

No tak to je fakt docela tvrdý. Ještě jsem nikdy nic takového neslyšel a nečetl. Asi bude lepší si toho tam nevšímat. Nedovedu si představit, že bych tam někde skončil ve vězení. Možná mají v Turecku strach, že jim turisté jejich zemi rozeberou -:)
PeterM
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2012, 20:35

Re: Vězení za nasbírané kamínky v kufru.

Příspěvek od PeterM »

Ja si myslim, ze zase "strasia". Urcite tam bolo viac ako "zbieranie kamienkov". Ono, agentury spravu velmi zredukuju.
daniela68
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2016, 12:03

Re: Vězení za nasbírané kamínky v kufru.

Příspěvek od daniela68 »

Pokud to bylo čistě za kamínky, tak je to ostrý, ale nejspíše v tom bylo i něco více :)
Odpovědět