Karavanem přes Kanadu [ 1087 ]

Vysněné cíle mnohých cestovatelů a dobrodruhů. Na západě Los Angeles a San Francisco, na východě New York a Florida a mezi tím nepřeberně možností, podobně jako v kanadských národních parcích.

Karavanem přes Kanadu [ 1087 ]

Příspěvekod danka » 30 led 2010, 20:06

halo halo,
plánujeme čtyřtýdenní cestu Kanadou s karavanem. Není to bůh ví co, ale měla bych pár otázek. Já vím , že to pro vás nebude problém mi na to odpovědět. :lol:

Kvůli zaměstnání jsme si vybrali termín od poloviny května do tak asi do půlky června. Nebo bychom pak mohli až v září. A to je moje otázka:

jestli si máme vybrat vlastně jakoby to jaro nebo až ten pozdější termín ?

Máme si ten karavan zabukovat tady u cestovky, nebo máme počkat až na místě?

A jaký jsou vlastně kontroly mají to v Kanadě stejně přísný jako to mají amíci ?

Je nějaká doporučená trasa?

Máme si raději vzít pro dvě osoby větší karavan nebo nám stačí něco menšího?

Ještě by mne zajímalo co jste tam zvláštního zažili?
Stojí za to navštívit Calgery?

Díky za info Danka
danka
 
Příspěvky: 15
Registrován: 06 pro 2009, 13:23

Re: Karavanem přes Kanadu [ 1087 ]

Příspěvekod Srsen » 01 úno 2010, 18:53

čus
No to je otázka: Kdysi jsem byla s rodiči takovým malým karavanem v Kanadě a byli jsem tam ve čtyřech. O něco později jsme zase byli ve čtyřech ve Skotsku, měli jsme opravdu velký karavan a taky to nebylo špatný, já si myslím, že to je věc názoru. Ten menší karavan má určitě přednosti v tom, že je určitě levnější a nižší spotřebu a můžeš s ním projet i menší uličky když třeba pojedete městem a není problém s parkováním, což si myslím že asi v Kanadě nehrozí. Já si myslím, že pro vás dva by stačil menší karavan.
Přílohy
Kanada3.jpg
Kanada a výlet lodí
Srsen
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2009, 13:08

Re: Karavanem přes Kanadu [ 1087 ]

Příspěvekod Tesar » 03 úno 2010, 19:19

Ahoj
já jsem byl letos v době babího léta v Kanadě. Letěli jsme do Vancouveru a tam jsme si pronajali minivan. Zadní sedačky jsme vyndali a nechali jsme je v autopůjčovně, abychom měli dostatek prostoru na spaní. A stejně to nebylo ono ten prostor je fakt dosti malý, někdy jsme si šli na nervy. Příště si vezeme normální velký karavan stojí to zato. Když jsou dva lidi 24 hodin pořád jen spolu, tak to není až kdoví jaký.

Na naší cestě jsem vždycky tak po dvou nebo třech dnech zastavili a někde přenocovali, abychom se pořádně vykoupali a dobře vyspali. Naše cesta vedla Vancouveru do Vancouver Island (Victoria) potom do Port Hardy a pak do Prince Rupert který je na hranicích Aljašky. Pak zpátky přes Národní park Jasper je největší park v kanadských Skalnatých horách v provincii Alberta. A pak dál do parku Banff a západně od Edmontonu. V parku se nachází ledovce v Columbia Icefield, horké prameny, jezera, vodopády a samozřejmě hory.V parku je mnoho divokých zvířat: medvěd grizzly, los, sob, kamzík bělák nebo bobr. Potom do Calgary a pak zpátky do Vancouveru najeli jsme celkem 4500 Km

Po cestě bylo vždycky něco zajímavého k vidění. Taky jsem se hodně ptaly místních lidí a ty vždycky řekli, kam se podívat a co je zajímavý. Vždycky je dobrý mluvit s lidmi co vědí řeknou určitě pomůžou, když je třeba. Dokonce se nám stalo když jsme měli nucenou přestávku, nemohli jsem jet dál, protože se na silnici pracovalo, tak jsme se dali do řeči s jedním stavebním dělníkem a taky nám poradil, kde se můžeme dobře a za slušnej peníz najíst. Ještě co se týká návštěvy Calgary je to jen můj subjektivní názor nám se víc líbilo ve Vancouveru.

Doufám, že jsem ti pomohl Tesar
Přílohy
Kanada1.jpg
Kanada ve tmě
Tesar
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 pro 2009, 09:05


Zpět na USA, Kanada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron