Z Kanady na Aljašku.

Vysněné cíle mnohých cestovatelů a dobrodruhů. Na západě Los Angeles a San Francisco, na východě New York a Florida a mezi tím nepřeberně možností, podobně jako v kanadských národních parcích.

Z Kanady na Aljašku.

Příspěvekod Sweet » 26 dub 2011, 13:04

Zdravím,

můžete mi někdo pomoci, mám v úmyslu někdy v létě jet přes Kanadu na Aljašku. Mám to asi takto naplánované, jela bych přes Banff - národní park nebo eventuelně přes Edmonton. Už jste někdo byl v tom největším nákupním centru Mall, prý je to největší na světě. Zda se to také vyplatí tam jet?

Ještě by mne zajímalo, jestli když pojedu na Aljašce přes Kodiak - národní park, jestli se musím tam někde hlásit, že budu projíždět, nevím, jestli tam jsou strážci parku.

Ještě by mne zajímali nějaké výlety. Budu moc ráda jestli mi dáte nějaké tipy.

Díky příště vrátím zkušenosti. ;)
Sweet
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2010, 22:56

Re: Z Kanady na Aljašku.

Příspěvekod Kocka » 27 dub 2011, 10:48

Ahoj, ani jsi nepsala jestli pojedeš karavanem, nebo jen tak autem. Nevím úplně přesně, jak to je přesně s jednosměrným mýtnym. Já jsem to jela jako okružní jízdu a v pohodě. To by tak těch 5 týdnů na to akorát stačilo. Kdybys jela tu okružní jízdu, tak bys musela začít někde na severu USA. Pak bys jela přes Vancouver pak dál přes Sea to Sky Higway směrem na Whistler, potom přes Revelstoke a Glacier národní park. Pak jsi sice propásla Fraser Canyon, ale to se dá určitě oželet a při cestě zpět se můžeš trochu déle zdržet na pobřeží. Pak dál na sever směr Aljaška ti nepomohu.
Měj se
Kocka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2010, 07:03


Zpět na USA, Kanada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron