Kam v Andalusii? [ 1144 ]

Cestovatelsky nejoblíbenějšími částmi Španělska jsou Kanárské a Baleárské ostrovy, avšak také jeho středomořské pobřeží, s letovisky jako Costa Brava či Costa Dorada, je významným turistickým cílem.
Další informace
Nejrůznější články o Španělsku, zážitky samotných cestovatelů a detailní popisy jednotlivých přímořských letovisek naleznete na stránkách věnovaných výhradně .

Kam v Andalusii? [ 1144 ]

Příspěvekod Gabca » 01 bře 2010, 13:58

Čaues,
chtěla bych jet do Andalusie. Zajímala by mne nějaká pěkná pláž. Také nějaké výlety, určitě bych si chtěla půjčit auto. Třeba se jet podívat do Sevilly, Malagy a také by mne docela zajímal Gibraltar. Jestli budete mít někdo nějaké rady budu moc ráda. Gabča
Gabca
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 led 2010, 07:28

Re: Kam v Andalusii? [ 1144 ]

Příspěvekod Rodeo » 02 bře 2010, 17:46

Ahoj Gabčo,
já jsem byl v Andalusii několikrát a můžu ti doporučit:
Granadu se světoznámou Alhambrou, to se prostě musí vidět, bez ní člověk nebyl V Andalusii. :lol: Prostě nádhera, hlavně staré město Alhambra, vlastně znamená Rudý hrad v arabštině, je to komplex středověkých paláců a pevností maurských panovníků.
Nedaleko je pohoří Sierra Nevada, krásná příroda a když je pěkné počasí je nádherný výhled až na moře. Když pojedete v listopadu nebo v březnu, tak se tam dokonce dá už nebo ještě lyžovat nebo snowbordovat. Protože hory v Sierra Nevada jsou až 3400 m vysoké. Byli jsem tam někdy v únoru to bylo prostě super, dole v Granadě kvetly mandloně a my jsme mohli lyžovat jen tak v tričku.
Tarifa to je nejjižnější místo ve Španělsku. Mnozí si myslí, že Tarifa patří k Portugalsku, je jen 10 km vzdálená od Afriky. Tarifa je ráj pro surfaře. Nejen to, také je tam starý hrad od Guzmán el Bueno a je tam také stará část města, která také stojí za procházku. Jsou tam široké písčité pláže s dunami. Krásný výhled na Afriku.
Cordoba tu jsme tenkrát vynechali, a pak jsme litovali, protože mešita Mezquita je často na pohlednicích Andalusie. Taky židovská čtvrť patří mezi světové kulturní dědictví .
Tenkrát jsme letěli do Malagy, tam jsme si pronajali auto a jeli jsme dál do Granady, Sierry Nevada, Sevilly, Cadiz, Jerez, Tarifa, Gibraltar pak zpět přes Rondu do Malagy. Ani si nemusíš předem rezervovat hotely, neměli jsme větší problémy s ubytováním, vždycky jsme něco našli, když ne v prvním a druhém hotelu, tak ve třetím jsme se určitě vyspali :D

Brzo se chystám, že se tam ještě jednou také podívám... tak si to moc uží a vše si pořádně prohlédněte, at nelitujete jako my :)

čau Rodeo
Přílohy
Andalusie4.jpg
Andalusie
Rodeo
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2010, 22:46


Zpět na Španělsko a Portugalsko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník