Stockholm co bych tam měla navštívit? [ 1079 ]

Norsko je zemí turisty obdivovaného divokého pobřeží a fjordů, Švédsko má spoustu ostrovů a Finsko jezer. Všude si na své přijdou turisté - rybáři.

Stockholm co bych tam měla navštívit? [ 1079 ]

Příspěvekod Majka » 03 led 2010, 17:25

Ahoj,
no ještě mám pár měsíců, ale květnu jedu na pár dní do Švédska, většinu času budu trávit v Stockholmu a jeho okolí. Může mi někdo napsat, co bych měla ve Stockholmu určitě vidět, navštívit a taky ochutnat?
Majka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2009, 12:57

Re: Stockholm co bych tam měla navštívit? [ 1079 ]

Příspěvekod Bruno » 17 led 2010, 12:09

Stockholm? Já tedy dávám přednost Finsku a Helsinkám. Tím bych ale nechtěl říct, že Stockholm není hezké město. Ba právě naopak leží přímo u moře má pěkný uličky a ulice.
Taky se tam dá dělat spoustu věcí. Nechtěl bych si zrovna říkat, že jsem znalec Stockholmu. Chtěl bych ti doporučit návštěvu Vaasa - muzea . Vaasa je vlastně několik set let stará loď, která se někde potopila. Nikdo přesně nevěděl, kde to bylo dlouho tu loď hledali. Potom ji najednou objevili právě v přístavu ve Stockholmu. Myslím, že i docela zajímavá je také jízda na lodi je to taková malá okružka, no uvidíš sama jak se ti to bude líbit.
Přiložím ti nějakou fotičku ze Stockholmu... ale rozhodování je na tobě
Přílohy
Svedsko5.jpg
Švédsko
Bruno
 
Příspěvky: 10
Registrován: 13 led 2010, 07:04

Re: Stockholm co bych tam měla navštívit? [ 1079 ]

Příspěvekod Dorot » 20 led 2010, 18:31

Ahoj Bruno,
já když jsem byla ve Stockholmu, tak to bylo jako špatný sen. Nám tam pršelo a pršelo, byl to školní výlet nás studentů. Snažili jsme se, abychom něco viděli, jeli jsme okružní jízdu městem, trochu jsem byla zklamaná, že jsem neviděla širé moře. Jinak se tam dobře domluvíš anglicky, ale každej švéd je rád když na něj promluvíš pár větiček švédsky.
I bych ti něco napsala švédsky, ale zas tak dobře neumím, tak ti bude muset poradit někdo jiný, třeba translátor :lol:
Dorot
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2010, 07:20

Re: Stockholm co bych tam měla navštívit? [ 1079 ]

Příspěvekod Kamca » 22 led 2010, 18:10

Já tedy bych řekla, že Oslo je hezčí než Stockholm a je taky o hodně větší než Stockholm. Nedaleko Stockholm leží zámek Gripsholm, také jsem ho navšíivila. Měli jsme koupenou Stockholm-Card sice byla šíleně drahá, ale vyplatila se, byla jsem tam 3 dny za tu dobu jsem navštívila 24 muzeí všechny vstupy byly zahrnuty v ceně té karty včetně autobusů a taky jízda lodí tam byla zahrnuta. Fakt to byla docela hektika. Jinak bych Stockholm doporučila ať se ti taky líbí :-D
Přílohy
Svedsko2_Gripsholm.jpg
Zámek Gripsholm
Kamca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 06 led 2010, 07:17


Zpět na Skandinávie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron