Plachetnicí po řeckých ostrovech [ 1104 ]

U Středozemního moře ležící Řecko je oblíbenou turistickou zemí. Athény jsou vyhlášeným cílem, ale nejnavštěvovanější jsou řecké ostrovy jako Kréta, Rhodos, Korfu, Santorini a Kos.
Další informace
Informace o největším a nejjižnějším řeckém ostrově naleznete na webu věnovaném . Dalším ostrovem, kterému se věnuje celý web, je . Ostrovy zaujímají téměř jednu čtvrtinu rozlohy celého a jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů pro letní dovolenou.
Pokud i vy patříte mezi příznivce této jihoevropské země, podívejte se na aktuální nabídku a zjistíte, že navštívit některý z ostrovů nebo pevninské Řecko nemusí rozhodně stát velké peníze.

Plachetnicí po řeckých ostrovech [ 1104 ]

Příspěvekod Angel » 28 led 2010, 22:22

ahoj lidičky,
máme takový bláznivý nápad, chtěli bychom s kámošem, plout na plachetnici po řeckých ostrovech. Už to někdo z vás zkusil? Když jo, tak jak, jestli soukromě nebo organizovaně přes nějakou cestovku ? Kdy je tak nejlepší doba na takovou dovolenou? Jsou nějaké tipy na které ostrovy se jezdí nebo tak něco? Ještě jestli někdo náhodou nevíte, jestli se dá po absolvování takové takové plavby získat nějaký průkaz nebo něco jako oprávnění, že můžu i sám řídit plachetnici. To je otázek co :-)
Dík za odpovědi
Angel :evil:
Angel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 led 2010, 07:06

Re: Plachetnicí po řeckých ostrovech [ 1104 ]

Příspěvekod Orech » 29 led 2010, 18:29

zdravím,
tak já jsem někdy před 8 lety takové plavby zúčastnil a začínali jsme v Athénách. Bohužel už nemám kontakt na organizátora téhle výpravy.
Jen ti můžu popsat ostrovy, kde jsme kotvili během naší plavby. Nejprve to byl ostrov Aigína ( název má podle dcery říčního boha Asópa) moc pěkný ostrov pěkný přístav, pěkné hospůdky a taverny. Dále jsme pokračovali na ostrovy Serifos a Sifnos, tam se toho moc nedělo spíš to byly takový klidný a tichý ostrovy. Potom jsme pokračovali na ostrov Tilos to je moc pěkný ostrov pobřeží tvořil kamenitý vápenec. Nakonec jsem se plachtili na ostrov Hydra, tam nejezdila v té době žádná auta, taky tam bylo nádherně starý námořnický hospody no super. Nevím jestli ti to nějak pomůže dál od té doby jsem byl v Řecku už po desáté a pořád nemám nemám dost. Jednoduše se mi tam líbí. Některé ostrovy jsou plné turistů na jiných ostrovech zase žijí jen místní obyvatelé.
Tak snad si z té mé slátaniny něco vybereš
Přílohy
Recko5.jpg
Ostrůvky to je něco
Recko4.jpg
To je ta pravá dovolená
Orech
 
Příspěvky: 7
Registrován: 20 led 2010, 19:07


Zpět na Řecko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník