Doprava na ostrově

U Středozemního moře ležící Řecko je oblíbenou turistickou zemí. Athény jsou vyhlášeným cílem, ale nejnavštěvovanější jsou řecké ostrovy jako Kréta, Rhodos, Korfu, Santorini a Kos.
Další informace
Informace o největším a nejjižnějším řeckém ostrově naleznete na webu věnovaném . Dalším ostrovem, kterému se věnuje celý web, je . Ostrovy zaujímají téměř jednu čtvrtinu rozlohy celého a jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů pro letní dovolenou.
Pokud i vy patříte mezi příznivce této jihoevropské země, podívejte se na aktuální nabídku a zjistíte, že navštívit některý z ostrovů nebo pevninské Řecko nemusí rozhodně stát velké peníze.

Doprava na ostrově

Příspěvekod Tetka » 28 dub 2011, 10:14

Zdravím všechny příznivce cestování

Budeme během naší dovolené kotvit pár dní na ostrově Santorini během naší plavby. Četla jsem, že je dobré si půjčit auto a projet se po ostrově. Pokud bychom si ho však nepůjčili, je snadné se pohybovat po ostrově? Myslím tím třeba busem nebo na motorce?? Co by jste doporučili?

Máme v merku dvě místa, která nás zajímají - Oia a Fira. Můžete nám někdo poradit, jak se tam nejsnáze dostat z přístavu.
Kdybychom si eventuelně vzali taxi, jak se pohybují ceny z přístavu do Oia?

Snad jsem neměla na vás mnoho otázek :)

Za jakoukoliv odpověď budu moc vděčná!! Díky.
Tetka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 pro 2009, 08:39

Re: Doprava na ostrově

Příspěvekod Ovcak » 29 dub 2011, 14:09

Z přístavu, který je pod hlavní vesnicí Fira, máte 3 možnosti, jak se dostat nad útesy a do vesnice, která ční nad přístavem - chůze, lanovka nebo osel:)

Já osobně bych radil lanovou dráhu, je to nejrychlejší způsob a neztratíte tolik času jako třeba chůzí do kopce.
Jakmile se dostanete do vesnice Fira, jdětě přímo do centra na náměstí, odkud jezdí autobusy. Je to jen kousek a najdete tam spoustu obchůdků podél náměstí.

Když budete mít štěstí, můžete hned chytit autobus do Oia, cesta stojí asi 1€ nebo taxíkem za 10€. Autobusem trvá jízda přibližně 30 minut, taxíkem o polovinu méně.

Akrotiri je daleko na jižním konci ostrova. Nebudete mít asi tolik času, abyste zvládli cestu do obou měst. Protože Oia je daleko na severním konci ostrova.

Budete si muset asi vybrat, kam se podívat :) Santorini jako takové je prostě uchvatné, pár dní na pobyt je málo!!
Přesto přeji krásné zážitky.
Ovcak
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2010, 11:17

Re: Doprava na ostrově

Příspěvekod Vrtak » 02 kvě 2011, 10:14

Čauky lidi:)

Nedávno jsem viděl jeden cestovatelský pořad v televizi, zrovna o Santorini a ukazovali tam lanovku, o které zde píšete!!
Něco naprosto úchvatného. Podél ní vede bílá dlážděná cesta, po které chodí pěší nebo právě místní s oslama. To musí být pěkná makačka na nohy takový výšlap:) Ale pohled z lanovky byl úžasný. Vidíte kolem moře a lodě, plující po hladině. Krásný zážitek.
Musím říct, že mě to velmi zaujalo a kdybych si měl vybírat dovču, volil bych tento řecký ostrov.
Vrtak
 
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2010, 19:01

Re: Doprava na ostrově

Příspěvekod Matla » 10 kvě 2011, 10:59

Nazdárek, já bych volil návštěvu měst Oia a také Pyrgos. Obě jsou dobře dosažitelné z vesničky Fira.
Matla
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2010, 22:55

Re: Doprava na ostrově

Příspěvekod Pastor » 11 kvě 2011, 13:45

Já osobně bych půjčení auta tolik neradil. Zakotvíte u vesničky Fira, kde můžete navštívit archeologické muzeum. Procházkou se dostanete až do Firostefani nebo dokonce až do Imerovigli. Pokud jste turisti, nemělo by to být pro vás daleko. My jsme se ženou jeli taxíkem do Oia, složili jsme se ještě s jedním párem na platbu, takže nás to vyšlo na pár korun.

Užijte si čas strávený na tomto nezapomenutelném místě!!
Pastor
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 pro 2009, 15:47


Zpět na Řecko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník