Cestování po ostrovech v Řecku

U Středozemního moře ležící Řecko je oblíbenou turistickou zemí. Athény jsou vyhlášeným cílem, ale nejnavštěvovanější jsou řecké ostrovy jako Kréta, Rhodos, Korfu, Santorini a Kos.
Další informace
Informace o největším a nejjižnějším řeckém ostrově naleznete na webu věnovaném . Dalším ostrovem, kterému se věnuje celý web, je . Ostrovy zaujímají téměř jednu čtvrtinu rozlohy celého a jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů pro letní dovolenou.
Pokud i vy patříte mezi příznivce této jihoevropské země, podívejte se na aktuální nabídku a zjistíte, že navštívit některý z ostrovů nebo pevninské Řecko nemusí rozhodně stát velké peníze.

Cestování po ostrovech v Řecku

Příspěvekod Sysel » 19 kvě 2010, 18:07

Zdravím všechny,

už 2 dny hledám na netu nějaké odkazy nebo nějaké rady ohledně cestování po Řecku. Pořád jsem nechtěl psát, ale teď mi už nic jiného nezbývá. Budu moc rád, jestli budete někdo ochotný odpovědět na moje dotazy.

Chtěli bychom někdy koncem května asi na 10 dní na nějaký řecký ostrov. Nerad jen tak ležím na pláži. Budu muset také pár dní si nechat jen tak na opalování a koupání, moje manželka to totiž miluje. Jinak se zajímáme u faunu a floru.

Prosím, jestli někdo máte nějaké tipy budu moc rád. Nejprve jsem si myslel, že bychom mohli procestovat západní Krétu. Jak jsem si pak pročítal jednotlivé poznatky různých lidí, tak by mne možná zajímal ostrov Samos nebo Zakynthos.

Také samozřejmě máme rádi řecká jídla, moc rádi navštěvujeme řecké taverny.

Možná to je moc otázek najednou, ale jak říkám, budu moc rád za každý tip a za každou radu. Jestli někdo víte i o nějakám pěkném ubytování, tak bych také měl zájem. Je mi vcelku jedno, jak budeme bydlet, může to být i velice jednoduché, ale hlavně to musí být čisté.
Sysel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2010, 11:00

Re: Cestování po ostrovech v Řecku

Příspěvekod Sapor » 24 kvě 2010, 19:18

Čau

V loňském roce jsem byl v květnu na Samosu. Mohu tento ostorov doporučit na cestování. Ostrov na severu je hodně zelený a také tam jsou moc pěkné lesy. Jediný problém, který tam je a to není jen na ostrově Samos - to je všude v Řecku, nejsou tam značené nebo špatně značené tuistické trasy. Není to jako třeba v Alpách. Tam to je tak, že si člověk nemůže naplánovat všechno na čas, určitě je lepší si na každou plánovanou trasu vzít trochu více času. Jestli budeš mít ještě nějaké dotazy napiš.

Jinak jsem byl na Krétě (východní část ostrova) na Kosu a také jsem byl na Kypru. Všude jsem cestoval. Zatím se mi nejvíce líbilo na Samosu letos se chystáme na Lesbos.
Přílohy
Samos1.jpg
SAMOS
Sapor
 
Příspěvky: 10
Registrován: 21 pro 2009, 13:05

Re: Cestování po ostrovech v Řecku

Příspěvekod Felix » 25 kvě 2010, 16:38

Čau

Já jsem na Samosu nikdy nebyl, zato jsem byl na Zakynthosu, kde se nám moc líbilo, tohle je opravdu nádherný ostrov, má spoustu přírodních zajímavostí. Možná by tě také zajímal ostrov Korfu. Myslím, že stojí také za pozornost.
Jestli máš zájem o další informace určitě je tady najdeš. Budeš muset trochu listovat na stránkách.

My jsme tam byli už 17 krát a vždycky jsem tam bydleli v apartmánu, někdy jsem to měli se snídaní, ale většinou to bylo bez jídla i když jsme měli malé děti.

Určitě se to vyplatí.
Felix
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 led 2010, 07:07

Re: Cestování po ostrovech v Řecku

Příspěvekod Sirka » 31 kvě 2010, 17:49

Ahoj

Byli jsme před dvěma lety na Samosu. Myslím si, že tenhle ostrov je velice pěkný a vhodný pro pěší turistiku. My zase nejsme takoví turisté, měli jsem půjčený malý motocykl a tak jsme ostrov projížděli. Bydleli jsme v Pythagorionu, měli jsme jen snídani a můžu říci, že nám to bohatě stačilo. V přístavu na promenádě je spousta taveren.

Turistiky zajímavý je také ostrov Karpathos. Tam jsme také byli v loňském roce, ten není tak turisticky přelidněný. Určitě je vhodný i pro náročnou turistiku.
Sirka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 led 2010, 07:33

Re: Cestování po ostrovech v Řecku

Příspěvekod Sysel » 02 čer 2010, 19:26

Moc děkuji za vaše tipy. Už jsme se rozhodli, poletíme na Samos. Teď jsem zase trochu nalomený tím Karpathosem. Zase budu mít o čem přemýšlet.
Ještě jednou díky!
Sysel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2010, 11:00


Zpět na Řecko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník

cron