Kdo má nějaké tipy na cestu po Laosu

Zajímavou přírodu nabízí návštěvníkům Laos se svým hlavním městem Vientiane. Vietnam, ležící u Jihočínského moře zažívá v posledních letech doslova turistický boom.
Další informace
Fórum ve kterém se nejen světoznámý Angkor a Phnom Pen, ale i celá Kambodža představují turistům. Vietnam s městy Hanoi a Saigon lákají návštěvníky také do delty Mekongu.

Kdo má nějaké tipy na cestu po Laosu

Příspěvekod Pelikan » 22 kvě 2011, 20:03

Zdravím,

máme v úmylu s přáteli jet na delší cestu po Laosu. Měli bychom vyjet z Chiang Rai. Naše putování by mělo být částečně po vodě a částečně po souši. Znáte někdo těch 1000 maličkostí v Laosu, které nevedou klasickou turistickou cestou.
Jsem už teď napnutý a těším se na vaše odpovědi.
Pelikan
 
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2009, 17:06

Re: Kdo má nějaké tipy na cestu po Laosu

Příspěvekod Orech » 23 kvě 2011, 12:53

Jeee to je dobrý, tak se mi zdá, že máme stejný nápad. Také hledám informace na cestu. My totiž chceme cestovat po řece Mekong a Nong Khai. Naším cílem je pak Thajsko.
Myslíte si, že tohle se dá bez problému zvládnout?
Orech
 
Příspěvky: 7
Registrován: 20 led 2010, 19:07

Re: Kdo má nějaké tipy na cestu po Laosu

Příspěvekod Sprej » 24 kvě 2011, 09:26

Ahoj

Jestli chcete jet na vlastní pěst a vyhnout se klasickým turistickým trasám, tak to budete muset stejně jet lodí po řece Mekong směrem na východ k vietnamské hranici. Loď do Thajska je bez problému, tohle cestování tou lodí je trochu nepohodlné, ale dá se to vydržet. Jiná alternativa je autobusem na čínské hranice a pak silnicí směrem dolů, je to také pěkná cesta.

Do Thajska nepotřebujete vízum. Tam je třeba vízum, jen když budete chtít zůstat déle jak 60 dní. Jestli budete si chtít odskočit do Malajsie nebo do Burmy, tak pak lepší koupit si vízum a to v Bankoku, tam to stojí nejméně a také to je nejrychlejší.
Sprej
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17 pro 2009, 09:03

Re: Kdo má nějaké tipy na cestu po Laosu

Příspěvekod Pluto » 25 kvě 2011, 09:52

Čauky

Byli jsme v Laosu před 5 lety. To už je přece jen nějaký ten pátek, ale myslím si, že se toho od té doby moc nezměnilo. V té době jsme cestovali po typické turistické cestě a to z Chang Rai do Chiang Kong. Tam jsme pak museli zůstat přes víkend.

Po víkendu jsme pak cestovali lodí po Mekongu asi tři dny a pluli jsme až do Louang Prabang a pak jsme jeli dál do Vang Vieng a nakonec do Vietane. I když se jedná o tipyckou turistickou cestu, tak jsme těch lidí moc nepotkali. To není tak jako v Thajsku, tam je na každé turistické trase opravdu přeplněno skupinami turistů s průvodci.

Pořád ještě i po tak dlouhé době na to hrozně rád vzpomínám. Ty úžasné chrámy, ta návštěva Laosu fakt stojí za to!
Jestli se tam opravdu vypravíte, tak si to opravdu užijete a hlavně nezapomeňte fotit.
Pluto
 
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2010, 19:09


Zpět na Laos, Vietnam, Kambodža

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron