Návštěva Itálie

Vyhlášená svou kuchyní, patří tato země u Středozemního moře k turisticky nejnavštěvovanějším. V Itálii je mnoho historických památek a patří k ní také ostrovy Sardínie, Sicílie a Elba.
Další informace
K jedné z nejnavštěvovanějších zemí našimi turisty patří bezesporu již tak navštěvovaná není, ale své místo na cestovatelské mapě si určitě zaslouží. Diskutuje se zde o , cestování do této jihoevropské země a dalších tématech s Itálií a Maltou souvisejících.

Návštěva Itálie

Příspěvekod niki101 » 06 dub 2008, 12:48

Plánujeme s přáteli strávit 7-10 dní v Itálii. Jsme studenti a nemáme moc peněz. Rádi bychom navštívili taková města jako jsou Řím, Benátky, Miláno a Florencie. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví o nějakých levných hotelech a nemohl by nám nějaké doporučit. Snažili jsme se něco najít, ale vše je moc drahé. Dále ještě, jestli je jednoduché cestovat z jednoho města do druhého? Seženeme snadno lístky na vlak? Nebo si je musíme objednat? A jestli ano, tak kde?

Můj osobní plán je cesta z Milána do Benátek, Florencie a naposledy Řím.
Nevím kolik dní budu chtít strávit v každém z měst. Jeden z přátel mi říkal, že Benátky jsou opravdu malé město a že zde strávil pouze jednu noc. Ale zase na druhou stranu většina mi říkala, že Benátky jsou úžasné a stojí za to zde strávit alespoň 2 nebo 3 noci. Takže teď nevím, poradí mi někdo?

Děkuji ;)
niki101
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2008, 10:34

Re: Návštěva Itálie

Příspěvekod Milan » 06 dub 2008, 13:31

Já jsem si udělal takový menší 5-ti týdenní výlet po Evropě a Itálie byla jedna z míst, které jsem navštívil. A určitě ti doporučuji navštívit Florencii, Řím a Benátky, nicméně, nebyl jsem moc nadšen z Milána. Jediné místo, které tam stojí za návštěvu je Duomo - je to překrásná katedrála a určitě ji musíš vidět.

Benátky byly naprosto neuvěřitelné :) Zde jsem strávil nekolik dní. Nachází se zde malé městečko nazvané Malamocco (je to malý přístav skrz kanál). Také bych ti rád navrhl navštívit ostrov Murano - zde se nachází foukači skla, kteří v minulosti zapříčinili hodně požárů v Benátkách. Benátky jsou prostě překrásné místo.
Murano.jpg

Murano

Florencie je také velmi krásné místo. Užil jsem si tu jejich trhy s nepřeberným množstvím suvenýrů. Dále zde určitě musíš navštívit Piazzale Michelangelo (nádherný výhled na celé město), Ponte Vecchio a Duomo.
pohled z Piazzale Michelangelo.jpg

pohled z Piazzale Michelangelo

Duomo.jpg

Duomo

Řím, samozřejmě, definitivně se zde musíš zastavit. Sice jsem měl strašné zkušenosti s ubytováním, takže nemohu žádné doporučit, ale měla bys navštívit Koloseum, Pantheon, Španělské schody, a samozřejmě Vatikán. Jestli se rozhodneš navštívit Vatikán nebo St. Peter´s tak bys to pravděpodobně měla udělat hned první den, protože jsou zde obrovské fronty :o

Mým favoritem v Itálii byla náštěva Cinque Terre. Je to 5 rybářských vesniček přímo na Italské riviéře. Jsou překrásné. Zůstal jsem ubytovaný v Riomaggiorre, což je roztomilé malé městečko se skvělou pláží.

Jestli budeš mít ještě nějaké otázky, bude se ti snažit odpovědět, jak nejlépe budu moct :D
Itálie je úžasné místo. Myslím, že si to opravdu užiješ ;)
Milan
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 dub 2008, 12:49

Re: Návštěva Itálie

Příspěvekod niki101 » 09 dub 2008, 15:44

Děkuju moc a určitě se pokusíme navštívit všechny místa, která si nám doporučil ;)
niki101
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2008, 10:34


Zpět na Itálie a Malta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník