Paříž nejkouzelnější město na světě

Proslavená svým vínem, patří Francie k nejoblíbenějším cestovatelským zemím. Paříž je doslova magnetem na turisty, ale také Alpy, Pyreneje a ostrov Korsika jsou pojmy.
Další informace
DO Francie vyrážíme nejčastěji na . Hlavně o nich jsou následující diskuse.

Paříž nejkouzelnější město na světě

Příspěvekod veruca » 12 dub 2008, 08:19

Asi před rokem jsem navštívila snad nejznámější město lásky na světě Paříž. Cestovala jsem spolu se svými spolužáky a profesory, byl to totiž poznávací zájezd pořádaný našim gymnáziem. Byli jsme tam celkem na 4 dny, které utekly tak rychle, že jsem se ani nenaděla a už jsem zase byla zpátky v České republice :)
No abych nepředbíhala, odlétali jsme něco okolo 5 hodiny ráno a přílet na letiště Charles de Goulle byl asi okolo 7 hodiny ráno. Poté jsme nastoupili na bus a hurá do města :) Zde jsme našli první metro a vydali se k našemu hotýlku, který se nacházel blízko centra, dokonce se blízko nacházel i Mc´Donald (který se nakonec stal našim posledním utočištěm před spaním :D ).

První den byl hektický čekala nás návštěva Eiffelovy věže, Latinské čtvrti, basiliky Sacré Coeur, Montmartre, Moulin Rouge, Forum des Halles a Palais Royale. Nejvíc ze všeho jsem se těšila na Eiffelovu věž, byl to vždy můj sen vyjet až úplně nahoru, i když se musím přiznat, že trpím panickou hrůzou z výšek, takže jsem se v tom nádherném poloproskleném výtahu, držela snad všeho a všech, opravdu žádná ostuda :D Ale ten zážítek, když stojíte úplně nahoře a koukáte dolů na ty mravenečky a všechny ty překrásné stavby tam dole, tak zato to stálo.
eiffel.jpg
Naše kroky následovali postupně po Latinské čtvrti, prohlídkou Palais Royale, dále Forum des Halles (což je obrovské nákupní centrum, které má asi 10 pater). Dále jsme pokračovali k Moulin Rouge, začalo se stmívat, takže zde začal zrovna ožívat noční život. Musím uznat, že to byla krása, ale v životě bych tudy nešla sama večer, je to tu hodně nebezpečné :? Šli jsme dál do kopce směrem k Montmartru, už jsem téměř necítila nohy. Montmartre je vysoko položené místo z kterého je nádherný pohled na celou Paříž a také se zde nachází bazilika Sacré Coeur, dovnitř jsem ale nešla, nebyly síly :D No a už nás čekal jen vytoužený návrat na hotel a spánek.

Druhý den už pro mě začal lépe, byla jsem krásně vyspinkaná a nabitá energií. Dnes nás čekala návštěva Muzea d´Orsay, Invalidovny, Notre Dame, La Défense, procházka po Champs Elysées s možností prohlídnout si Vítězný oblouk a plavba lodí po Seině. Začali jsme návštěvou muzea, i když jsem velký milovník umění, tak jsem se šla podívat jen na obrazy od opravdu slavných malířů jako je Vincent van Gogh, Rembrant a Monet. Dále se pokračovalo metrem na La Défense, což je moderní část Paříže, kde se nachází velká moderní stavba s názvem Arc (Archa). Poté jsme se metrem přemístili k Invalidovně a od ní jsme pěšky došli až Notre Dame, byl to snad mnohem větší zážitek než návštěva Eiffelovky, něco tak úžasného jsem v životě neviděla, udělala jsem si snad milion fotek, byla jsem prostě unešená. Zde jsme dostali 2 dvouhodinový rozchod, aby si každý mohl prohlédnout vnitřek chrámu sám a jelikož se zde nacházelo hodně prodejců suvenýrů, tak i něco zakoupit. Všem z rodiny jsem koupila malou Eiffelovku na klíče, nic originálnějšího mě nenapadlo :D
A opět do metra k Eiffelovce, kde jsme se nalodili na výletní loď a projeli se po Seině, fotila jsem jak o život, bylo toho tolik, že to ani nešlo všechno zachytit. Následoval návrat na hotel a návštěva Mc´Donaldu, kde jsme si zakoupili s kamádkou Party Menu (nebudu ani říkat, co vše obsahovalo, ale snědly jsme to samy).

Třetí den nás čekala moje dlouho očekáváná návštěva Louvre a půl dne rozchod na nákupy. Nákupy nebyly tak zajímavé, takže rovnou přeskočím k Louvru, návštěva byla naplánovaná na 18hod., takže jsme viděli i osvětlený Louvre, ale zase předbíhám :) Vevnitř jsem se cítila trochu jako Alenka v říši divů, nevěděla jsem co dřív. Jediné co bylo jasné, že musím vidět tu proslulou Monu Lisu od Leonarda da Vinci (docela mne zklamala, jedná se o malikatý obraz na obrovské stěně a i když je opravdu nádherný, tak je to přece jen obraz). Neřeknu Vám co všechno jsem zde viděla, jedině jen to, že to nebyla ani 1/10 a to jsme zde strávili 3 hodiny. Návrat do hotelu a spánek, jo a abych nezapoměla dnes pro změnu Family Menu :D

Čtvrtý a poslední den, nemůžu tomu uvěřit, že to tak rychle uběhlo a dnes nás čeká už jen návštěva Pére Lachaise (hřbitov slavných) a poté odjezd na letiště. Na tomto hřbitově je pohřben např. Oscar Wilde, Edith Piaf, Auguste Comte, Proust a Apollinaire. Navštěva hrobu Oscara Wilda mě opravdu pobavila, stojí zde obrovská bysta, která má všude otisky rtů, jak ji lidé líbají :)
oscar_wilde.jpg
Dále jsme posvačili na hrobu Edith Piaf :D, já vím že se to nedělá, ale opravdu jsme byli vyčerpaní a hladoví a nikde žádná lavička. A už nás čekal pouze odlet domů.

Tímto končím své vyprávění o Paříži, jestli mohu doporučit, navštivte ji. Je to nezapomenutelný zážitek ;)
veruca
 
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2008, 10:32

Re: Paříž nejkouzelnější město na světě

Příspěvekod niki101 » 17 dub 2008, 13:18

Úžásné zážitky, ještě teď se za břicho popadám, ty musíš být asi hodně vysmatá a vtipná slečna :D
A docela jsi mě i s tou Paříží nadchla tak, že tam asi brzo pojedu.
niki101
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2008, 10:34


Zpět na Francie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník