Dominikánská republika

Ostrovní stát Dominikánská republika omývají vlny Karibského moře a Atlantiku. Známé rekreační oblasti jsou Puerto Plata, Punta Cana, Santo Domingo a poloostrov Samana.
Další informace
Články, vlastní zážitky a rady k této krásné zemi v Karibiku najdete zde, podrobné popisy jednotlivých letovisek pak na stránkách .

Dominikánská republika

Příspěvekod Barbara » 13 dub 2008, 07:30

Před 2 lety jsem se s kamarádkou rozhodla, že si uděláme takovou menší dovolenou do Dominikánské republiky a bylo to skvělé :) Z různých prospektů cestovních kanceláří jsme se dočetly, že Dominikánská republika je mnohdy nazývaná posledním rájem na Zemi. Tato země láká svou proslulou krásnou přírodou s palmovými hájemi, bílými plážemi, čistým mořem a úžasnými korálovými ostrůvky.

Naše cesta byla hned ze začátku trochu negativně poznamenána zpřísněnými leteckými opatřeními. Letěly jsme přímým letem se společností ČSA a cesta trvala 10 hodin a byla celkem únavná. A ještě nás čekal další šok a tím je časový posun o 6 hodin.
V letadle nám letušky rozdaly španělsko-anglické formuláře pro cizineckou policii a pomohly nám je vyplnit. Ke vstupu do země je také zapotřebí turistická karta v ceně cca 10 USD, která se dá koupit přímo na letišti La Romana. Já už ji měla dávno zakoupenou od cestovní kanceláře a tím jsem byla ušetřena frontě těch, kteří to neudělali. Občas se zde může stát, že by po Vás mohli Dominikánci chtít při odletu 10 USD jako odletovou taxu, my ji naštěstí neplatily :)

Dominikánci jsou velmi milí a hodní lidé. Dorozumíte se zde anglicky, španělsky, a občas i italsky. Téměř většina obyvatel žije v malých chatrčích, sloužících k přespání a vaření. Milují muziku (Salsa...) a to tak, že často uvidíte domorodce si dokonce zpívat a tančit při práci.

Počasí je v teplotně poměrně stabilní, a to po celý rok. Tropické deště zde trvají asi jen 15 - 20 minut, jsou velmi příjemné a většinou bývají v dopoledních hodinách. Jen jednou se nám stalo, že pršelo s přestávkami celý den. Teplota vzduchu se pohybovala v rozmezí od 25 do 32 °C, u vody to bylo tak o 2 až 3 °C méně.

Byly jsme ubytovány v hotelu Grand Paradise Bávaro****, náš pokoj byl krásně čistý a vybavení přesně odpovídalo. Jídlo bylo chutné a měly jsme velký výběr, včetně nápojů místní výroby. Byla zde nádherná prostorná pláž a díky častému větru se zde dalo surfovat. Celkově jsem měla ze všeho opravdu dobrý pocit a tento hotel mohu jen doporučit lidem, kteří upřednostňují klidnou dovolenou.
Barbara
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2008, 14:55

Zpět na Dominikánská republika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron