10 dní v Hongkongu

Japonsko má pro turisty Tokio a Kyoto, v Číně se protínají dávné tradice s moderním světem a jižní Korea svým návštěvníkům představí desetimilionový Soul.
Další informace
Cestovní tipy pro Čínu a Hong Kong. Dalšími turistickými lákadly jsou Peking, nebo čínská zeď.

10 dní v Hongkongu

Příspěvekod Buben » 24 čer 2011, 08:36

Ahoj

V polovině příštího měsíce letím do Thajska a potom na asi 10 dní do Hongkongu. Protože jsem nikdy nebyl v Hongkongu/Čína tak budu moc rád, jestli mi napíšete nějaké vaše poznatky a postřehy.

Poslední dobou jsem slyšel z několika stran, že číňané nejsou moc příjemní a ochotní k cizincům. Ani se mi to moc nechce věřit, že by to byla pravda. Tady jich pár žije a jsou milí a pracovití lidé. Jestli někdo máte nějakou zkušenost, rád se poučím. Doufám, že se nebudu muset bát a budu se moct svobodně pohybovat jako v Bangkoku.
Díky.
Buben
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 led 2010, 07:00

Re: 10 dní v Hongkongu

Příspěvekod Helca » 28 čer 2011, 14:40

Zdravím všechny dovolenkáře

Hongkong je velice zajímavé město. I Když oficielně patří Hongkong k Číně, pořád to je stát ve státě. Myslím si, že to tak i dlouho zůstane. Vízum do Hongkongu není nutné.
Jiné to je, když si chceš udělat výlet do Číny na pevninu, tak to musíš mít vízum. V Hongkongu ho dostaneš do 24 hodin.
Já sám jsem byla v Hongkongu několikrát a jsou určité pamětihodnosty, které určitě stojí za to vidět.

Být tebou, tak si udělám výlet do Číny, určitě to stojí za to. Když budeš pět dní v Hongkongu, tak si myslím, že by ses už i nudil. Můžeš jet například vlakem, ten jezdí několikrát denně. Můžeš jet třeba do Guangzouh, je to středně velké město podle čínských měřítek má asi 9.5 mil. obyvatel a je to jen 150 km. Poblíž je také město Foshan, které má 5 mil. obyvatel, mimochodem v tomhle městě jsem rok a půl pracovala a žila.

Také jízda taxikem je cenově dostupná.
Helca
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 led 2010, 07:09

Re: 10 dní v Hongkongu

Příspěvekod Rampa » 01 črc 2011, 15:13

Také přispěji svoji troškou.

Domluvit se tam můžeš anglicky. Spoustu věcí jsem měl napsané na papírku a to fungovalo docela dobře. Vždycky jsem jim to strčil do ruky a neměl jsem problém.

Co na mne zapůsobilo úplně nejvíc v Číně byla dopravní situace, to je něco neuvěřitelného, ale to se nedá ani popsat, to se musí vidět.
Co se týká pohostinosti číňanů, tak to si fakt nemohu stěžovat. To platí jak pro Čínu tak i Hongkong. Jasně že při počtu 1.500.000.000 obyvatel se najdou i tací, kteří se nechovají moc přívětivě. Když se budeš chovat všude jako host, nemusíš mít obavy, že by ti někdo ublížil.
Jen ti chci říct, uživej si ten pobyt jak nejlíp můžeš, je to velice zajímavá a velká země.
Rampa
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 led 2010, 19:09

Re: 10 dní v Hongkongu

Příspěvekod Buben » 13 črc 2011, 20:33

Moc děkuji za odpovědi. Myslím, že to pro nás hodně užitečné. Měli jsme v úmyslu, že se také podíváme do Číny a koukám, že svými informacemi nám dáváte za pravdu. Asi nemá cenu, abychom si vyřizovali vízum ještě doma? Když si ho v Hongkongu můžeme koupit, tak je to úplně jedno.

To že číňané nejsou až tak moc přátelští k cizincům jsem slyšel v práci od kamarádů. Moc jsem tomu nevěřil také jste mi to dosvědčili, že jsou jako ostatní lidé. V každé lidské společnosti se najdou dobří i špatní lidé. Tak jako třeba i u nás.
Ještě k tomu, jak se chovat jako host v cizí zemi. Je mi jasné, že se musím jako host chovat a že se přizpůsobím místním. Nic jiného ani nemám v úmyslu a je to pro mne samozřejmost.
Buben
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 led 2010, 07:00


Zpět na Čína, Japonsko, Korea

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník