Prosím, máte nějaké rady do Bulharska ?

Země u Černého moře s turisticky oblíbenými místy jako Sofie, Burgas či Nesebr a známými letovisky Zlaté písky, Slunečné pobřeží nebo Albena.
Další informace
Češi začali v posledních letech znovu objevovat. Kdysi jedna z mála možných destinací, kde bylo možné trávit dovolenou u moře, urazila značný kus cesty a dnes má turistům opět co nabídnout. Toto fórum je věnováno právě dovolené v Bulharsku. Navíc kromě moře má tato zmemě co nabídnout i těm, kteří se vydají do .

Prosím, máte nějaké rady do Bulharska ?

Příspěvekod Pixel » 11 kvě 2010, 18:59

Krásný večer

Jedeme s partou přátel do Bulharska. Už několikrát jsem slyšel, že si tam člověk musí dávat pozor na jazyk. Některá slova mají úplně jiný význam v bulharštině, a může se stát, že dojde i k trapným situacím. Byl bych nerad, abychom se tam dostali do nějakých nepříjemností. Velice rádi si posedíme a také popijeme.

Víte jak to někdy chodí slovo dá slovo a může z toho být pěkná mela.
Pixel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2010, 22:43

Re: Prosím, máte nějaké rady do Bulharska ?

Příspěvekod Sapor » 13 kvě 2010, 17:58

Ahoj

Ihned co mne jako první napadlo. Nechodit v plavkách po hotelu, to tam určitě nevidí rádi. Mnozí si na to zvykli na Mallorce a zkouší to i tam. Také jsem tam zažil, že němci když si připíjejí na zdraví tak říkají „Prost“ v bulharštině to znamená blázen nebo cvok tak nějak. Možná by bylo dobré si pár slovíček osvojit.
Jinak pěknou dovolenou!!!
Přílohy
Bulharsko5.jpg
Bulharsko
Sapor
 
Příspěvky: 10
Registrován: 21 pro 2009, 13:05

Re: Prosím, máte nějaké rady do Bulharska ?

Příspěvekod Kamila » 16 kvě 2010, 11:57

Ahoj

Myslím si, že zase tam takový rozdíl není, myslím tím naši a bulharskou kulturu. Jediné co je tam úplně jiné, oni když přitakávají tak kývou hlavou tak jak my říkáme „NE“ a když oni říkají ne tak kývají hlavou jako my na „ANO“ Tak na to si myslím, že by si člověk měl dát pozor.

Bulharsko je celkově chudá země. Myslím, že není vhodné, dávat na jevo těm lidem třeba oblečením nebo nějakým jiným způsobem, že jsem na to lépe než oni a že si to můžu dovolit.

Jinak je Bulharsko křesťanská země, není tam předepsané ani doporučení žádné zvláštní oblečení.

Určitě je vhodné se chovat mile a příjemně, také je potěší, když budete umět základní fráze bulharsky.
Přílohy
Bulharsko8.jpg
Bulharsko
Kamila
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 bře 2009, 12:36


Zpět na Bulharsko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron