Malá cesta kolem světa s ruksakem [ 1211 ]

Kde jinde uvidí cestovatelé klokany a mnoho dalších podivuhodností, než v Austrálii. Nový Zéland je zase geograficky nejvzdálenější zemí od střední Evropy a nabízí rozmanité přírodní krásy.
Další informace
V Austrálii lze vidět nejen klokany, ale i Sydney, Melbourne, Canberru a na severu Národní park Kakadu. Právě zájemcům o tento světadíl je fórum určeno.

Malá cesta kolem světa s ruksakem [ 1211 ]

Příspěvekod Drozd » 08 dub 2010, 17:42

Ahojda
Chtěl bych někdy od konce června až do poloviny října s batohem cestovat po Austrálii, chci jet sám , ale to ještě nevím jistě. Mám v úmyslu cestovat s RTW-ticket. Mám takovou představu, že bych přiletěl do Darwinu a pak bych pokračoval do Sydney. Myslím si, že bych to mohl zvládnout do 30 dnů. Víte někdo, jestli se to dá za tu dobu zvládnout bez nějakýho velkýho honění a taky bych chtěl ještě něco vidět.
Jako další alternativu mám cestu z Carnis do Sydney. Jako další ještě připadá v úvahu jako výchozí místo Perth, Adelaide, Brisbane a nebo Melbourne. Pořád zůstává jako cíl Sydney. Měl bych to všechno zvládnout do těch 30 dnů protože mi pak ze Sydney letí letadlo na Fidži.
Drozd
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21 pro 2009, 13:02

Re: Malá cesta kolem světa s ruksakem [ 1211 ]

Příspěvekod Tesar » 09 dub 2010, 18:39

Já bych tedy nezvolil jako začátek cesty Melbourne nebo Brisbane. Za 30 dní můžeš jet rovnou z Adelaide přes Melbourne a pak do Sydney a pro Brisbane, platí to samé jen tam bude lepší když pojedeš z Carnis přes Brisbane.
Za 30 to zvládneš určitě, ale pokud bys chtěl v každé vesnici zastavit, tak bys asi měl problém.
Určitě bych si zvolil trasu z Cairns. Už jsem jí jednou jel východní pobřeží je moc pěkný, byl jsem absolutně nadšený. Především Cairns je moc zajímavý, to bych si určitě nenechal ujít.
Je tam možnost potápění, raftigu a nejkrásnější jsou tam děštné pralesy.
Přílohy
Australie2.jpg
Australie
Tesar
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 pro 2009, 09:05

Re: Malá cesta kolem světa s ruksakem [ 1211 ]

Příspěvekod Drozd » 10 dub 2010, 18:59

Tak jsem se asi už rozhodl. Zvolím si trasu podél východního pobřeží. Moc děkuji za info dost mi to pomohlo s mojí přípravou na cestu. Jestli někdo máte ještě nějaké zajímavosti nebo i rady sem s nimi. Čím víc tím líp. Ještě jednou díky.
Drozd
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21 pro 2009, 13:02

Re: Malá cesta kolem světa s ruksakem [ 1211 ]

Příspěvekod Pepek » 11 dub 2010, 18:01

Zdravím
Jel jsem trasu z Melbourne do Cairns autem za 30 dní a úplně v pohodě. Měl jsem i dost času, abych se porozhlédl po okolí a i zastavil.
Cairns mne docela zklamalo, myslím, že se tam dá docela dobře šopovat a nakupovat bumerangy atd. Pláže se mi tam vůbec nelíbili. Určitě se mi ale líbil výlet do deštného pralesa. Určitě bych doporučil navštívit Port Douglas, když už budeš v Cairns je nádherný místečko pro šnorchlování. V Cairns jsou hromady lidí, který jedou na Great Barrier Reef. Naštěstí jsem o tom již předtím slyšeli, takže jsme se tomu vyhnuli. Možná by se ti líbilo to co nám Airlie Beach, tam není až tolik lidí a ty lodě taky nejsou moc velký, takže tam není takový mumraj při poptápění. Taky jsem podnikli výlety do Whitesundays, Whithaven Beach, tam je to prostě pohádkový. Příště se chystám na západní pobřeží.
Uvidíš, že tenhle kontinet tě už nikdy nepustí a budeš se tam pořád vracet.

Pepek
Přílohy
Australie12.jpg
Austrálie a potápění
Pepek
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2010, 22:41

Re: Malá cesta kolem světa s ruksakem [ 1211 ]

Příspěvekod Charliet » 12 čer 2013, 12:42

cestu kolem sveta - novou s uzasnymi destinacemi najdete na dovolenanaprani(tecka)cz
Charliet
 
Příspěvky: 12
Registrován: 12 čer 2013, 10:44


Zpět na Austrálie a Nový Zéland

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků